Wszystko na temat STARTUPU
Biznes | Bartosz Michałek | 16-10-2019

Wszystko na temat STARTUPU

Pierwotną trudnością jaka spotyka przedsiębiorców na początku kreowania Startupu to brak funduszy. Posiadają oni wszystko oprócz odpowiedniej ilości wkładu własnego. Jest na to sposób, jak pokazuje iniJOB właściwe pozyskanie dofinansowania daje szansę na rozwój młodym przedsiębiorcom.

Trafiona Koncepcja

Należy zacząć od dobrego pomysłu, który da gwarancję na utrzymanie, nowo rozpoczętego biznesu oraz czy jest on możliwy do wykreowania. Tak naprawdę łatwe otrzymanie dotacji jest mrzonką, wypisywaną na wielu portalach internetowych.

Odpowiedni wniosek o dotację

Gdy jest się zainteresowanym pozyskaniem dofinansowania należy stale monitorować programy dedykowane przedsiębiorcom. Trzeba nieustannie śledzić aktualności rynkowe. Wniosek o dotację musi być starannie przygotowany, tak by był on pożyteczny dla przedsiębiorcy. Na początku warto skonsultować się ze specjalistami w dziedzinie pozyskiwania funduszy. W wyborze tych specjalistów należy kierować się tylko doświadczonymi markami, ponieważ rynek oferuje wielu ekspertów o niskiej efektywności.

Wszystko na temat STARTUPU

Programy: EQUITYCRWODFUNDING, GoTOBrand oraz HORYZONT 2020

Idea EQUITYCRWODFUNDINGu przypomina funkcjonowanie giełdy, na której nabywasz dofinansowanie. Ta platforma jest znacznie korzystniejsza dla firm, szukających dodatkowego finansowania. Warto wierzyć, że nowe projekty mają szansę przebicia i pozyskania osób, chcących w nie zainwestować. Trzeba kierować się ogromną niezłomnością w tych staraniach.

GoToBrand to projekt, który pozwala uzyskać dofinansowanie poprzez opłacanie udziału na targach międzynarodowych. Nie wszystkie firmy jednak decydują się na obecność na tych wydarzeniach. Przykład iniJOBu, który skupił się na właściwym marketingu, poprzez właściwe stworzenie wniosku.

Horyzont 2020 to kolejny program dla młodych firm, pozyskujących  fundusze na start. Projekt ten finansuje „studium wykonalności” czyli wszelkie prace kreacyjne powiązane z organizacją schematu wprowadzania na rynek świeżego towaru. Daje on szansę na pozyskanie 50 000 EUR.

Jak pokazały powyższe programy jest wiele perspektyw dla młodych marek. Trzeba być na bieżąco ze wszystkimi dostępnymi projektami. Dzięki własnym funduszom, pozyskanym dotacjom oraz społecznościowymi dofinansowaniami można rozpocząć swą własną działalność. Powodzenia!