Jak wybrać odpowiedniego doradcę kredytowego?
Firma | Radosław Marusarz | 07-08-2019

Jak wybrać odpowiedniego doradcę kredytowego?

Wybór konkretnego doradcy kredytowego jest niezmiernie trudnym zadaniem. Oczywiście jako kredytobiorcy nie jesteśmy zobowiązani do korzystania z usług doradcy, jednak rzeczywistość pokazuje, że warto odwiedzić dobre doradztwo kredytowe Kraków, choćby przed zaciągnięciem kredytu inwestycyjnego dla firmy. Wówczas przydzielony zostanie nam doradca, który zaoszczędzi nam nerwów, czasu oraz pieniędzy. Specjalista, który jest kompetentny, pomoże nam w wyborze konkretnej oferty, a także udzieli odpowiedni na wszelkie trapiące nas pytania. Na rynku działa dziś bardzo wielu doradców kredytowych. Jak znaleźć tego najlepszego? Czym kierować się przy wyborze?

Niezależny doradca kredytowy

Świadczone przez daną firmę doradztwo kredytowe kraków może być niezależne lub też finansowane przez konkretną instytucję finansową. W tym drugim wypadku można się spodziewać, iż doradcy będą polecali jedynie kredyty udzielne przez konkretny bank czy też inną instytucję finansową. Tym samym nie można ufać tego rodzaju firmie, gdyż nie kieruje się ona dobrem klientów, ale swoimi zobowiązaniami wobec podmiotu, który ją finansuje. Dobre doradztwo kredytowe, na którym można polegać, jest niezależne i znajduje dla klientów rzeczywiście najkorzystniejsze oferty, jakie aktualnie są dostępne. Jak pozyskać informacje odnośnie tego, czy dana firma jest niezależna? Źródeł informacji na ten temat, jak również tych, dotyczących innych aspektów działania danego doradztwa, jest wiele. Poniżej prezentujemy te najważniejsze.

Doradztwo kredytowe Kraków – opinie

Z całą pewnością znajomi, w tym rodzina i przyjaciele, to najlepsze źródło informacji. Rzecz w tym, iż w ich przypadku możemy liczyć na szczerość i obiektywizm. Warto dopytać o szczegóły współpracy z daną firmą, jak również z konkretnym doradcą. Czy firma działa uczciwie? Jakie były efekty współpracy z doradcą?

Jeżeli akurat nie mamy nikogo, kto mógłby nam udzielić rzetelnej informacji na temat działania jakiegoś dobrego doradztwa kredytowego w Krakowie, warto poszukać informacji w internecie. Obecnie komentarzy w sieci jest bardzo wiele – znaleźć można recenzję niemal każdej firmy. Rzecz jasna nie każda opinia w internecie jest godna zaufania. Nie brakuje opinii, które zamieszczają w sieci pracownicy danej firmy. Z drugiej strony, również negatywne opinie czasami nie są prawdziwe, gdyż w rzeczywistości zamieszcza je konkurencja. Tym samym nie można w stu procentach polegać na opiniach z internetu, jednak jeśli na temat danej firmy jest ich bardo dużo i niemal wszystkie są pozytywne lub neutralne, wydaje się, że to niezły wskaźnik profesjonalizmu danego doradztwa kredytowego.

Ażeby znaleźć odpowiednie doradztwo kredytowe Kraków, trzeba poświęcić sporo czasu. Nie ma jednak wątpliwości, iż nie jest to czas stracony. Udana współpraca z doradcą często skutkuje ogromnymi oszczędnościami. Doradcy potrafią bowiem nie tylko znajdować najkorzystniejsze oferty, ale również umiejętnie negocjować warunki umowy. Tym samym udając się do banku w towarzystwie wykwalifikowanego i doświadczonego doradcy mamy większe szanse na uzyskanie oczekiwanego oprocentowania kredytu czy też rat o odpowiedniej wysokości.

 

Jak wybrać odpowiedniego doradcę kredytowego?Jak wybrać odpowiedniego doradcę kredytowego?