5 pozycji, które ułatwią Ci zarządzać czasem
Porady | Fryderyk Nowacki | 30-12-2019

5 pozycji, które ułatwią Ci zarządzać czasem

Ostatnio Polacy zostali uplasowani na 11 miejscu w rankingu zapracowanych krajów na świecie. Raport ten został opracowany przez Ipsos Global. Pracujemy po 8 godzin dziennie, z czego większość bierzemy do domu, co niestety nie przekłada się na efektywność pracy. Dane te motywują do tego, by nauczyć się właściwie zarządzać własnym czasem. Oto kilka pozycji, które mogą pomóc w nabyciu tej umiejętności.

Numer One

Numerem jeden, który pomaga w nabyciu kompetencji z zarządzania czasem jest poradnik „Twój rok z Bullet Bookiem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie” autorstwa Mihotich Marcia i Compton Zennor. To świetna pozycja, która krok po kroku uczy jak korzystać z systemu Bullet Book i pozyskiwać dzięki niemu odpowiednie korzyści. Ten system łączy w sobie dziennik, notes i organizer, który już niejednemu człowiekowi zmodyfikował życie. Dzięki opanowaniu tego systemu organizacyjnego łatwiej planować swoje zadania i monitorować efekty ich realizacji.

5 pozycji, które ułatwią Ci zarządzać czasem

Pozycje, ułatwiające zarządzanie czasem

Godną polecenia jest książka Joel Levy „Pobudź swój umysł”. To świetna recepta w sytuacji gdy zdarzy nam się zdarzenie zagubienia jakiejś rzeczy czy innych ważnych danych lub haseł. Dzięki niej nie stracimy czasu na niepotrzebne szukanie. Zamiast rozpoczynać poszukiwań w sytuacji zagubienia autor zaleca np. robić ćwiczeni, które pobudzą umysł do efektywniejszej pracy. W tym poradniku znajduje się rzesza ćwiczeń i wskazówek, które ułatwią codzienne funkcjonowanie – nie tylko takich, które powiązane są z pamięcią czy zarządzaniem czasem. Kolejną książką związaną z tą tematykę jest „Cała naprzód Sztuka świadomego planowania własnego życia” Daniela Harkavy i Michael Hyatt. Książka ta skupia się nie tylko na zadaniach i celach krótkoterminowych, ale także tych bardziej priorytetowych i wspomagających osiągnięcie sukcesu. Warto zajrzeć także do „100 łatwych sposobów jak zarządzać czasem” Oliviera Luke Delorie oraz „Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności” Davida Allena.