Zmiana regulaminu Allegro
Firma | Laura Antończak | 28-01-2020

Zmiana regulaminu Allegro

Wraz w wprowadzeniem korekty regulaminu nastąpiły określone zmiany w serwisie. Wejdą one w życie w przeciągu kilku przyszłych miesięcy. Zmiany te odczują nie tylko sprzedający, ale także kupujący.

Zmiana związana z zwrotem prowizji

Znaczącą zmianą wprowadzoną przez serwis jest aspekt związany ze zwrotem prowizji. Wraz z dniem 24 marca 2020 roku nastąpi zwracanie prowizji na nowych zasadach. Do tej pory rabat transakcyjny otrzymywany był po wiadomości od kupującego, po tym jak sprzedawca występował z wnioskiem o otrzymanie rabatu, wówczas kupujący otrzymywał wiadomość, w którym to serwis chce potwierdzić dane, uzyskane od sprzedającego. Wraz z modyfikacją regulaminu Allegro będzie uznawał zwrot, opierając się na danych np. ze śledzenia przesyłki. W unikalnych sytuacjach serwis będzie prosił o to potwierdzenie, które do tej pory miało zawsze miejsce.

Zmiana regulaminu Allegro

Inne zmiany

Zmiany dotyczyć będą także użytkowników Allegro Smart!. Od 1.02.2020r. zmieni się maksymalna cena dostawy, opartej na warunkach tego programu. Wzrost ten zwiększy się o 2 zł. Do końca lutego serwis wydłużył okres promocyjny, w którym nastąpił zwrot kosztów przesyłek kurierskich.

Bardzo ważna będzie zmiana dotycząca podstawy naliczania prowizji w transakcjach innych aniżeli z dostawą Allegro Smart! albo z bezpłatną dostawą. Zmiany te wejdą 2 kwietnia 2020 roku, w której prowizja od sprzedaży tyczyć się będzie wartości całościowej transakcji – wraz z kosztem dostawy, jaki poniósł kupujący. Sprzedawcy należący do programu Allegro Smart! lub oferujący darmowe dostawy nie będą musieli podlegać prowizji za całą sprzedaż. Zgodnie z informacjami podanymi przez Allegro nastąpią również zmiany w cenniku, które dotyczyć będą różnych kategorii, począwszy od antyków po akcesoria erotyczne.

Kolejną istotną zmianą będzie forma kwalifikowania się do programu „Super Sprzedawca”. Po półroczu 2020 roku Allegro będzie brało pod uwagę poziom jakości sprzedaży, które będzie mógł monitorować na koncie sprzedającego. Wówczas utrzymanie statusu przez najbardziej jakościowych sprzedawców pozwoli im cieszyć się tym statusem na długo.