4 najlepsze rozwiązania w zakresie projektowania graficznego
Firma | Aleksandra Tulibacka | 27-09-2021

4 najlepsze rozwiązania w zakresie projektowania graficznego

Ewolucja technologii dotknęła niemal każdy aspekt życia. Zmieniłą sposób, w jaki pracujemy nad każdym zadaniem. A grafika i związane z nią dyscypliny nie są tutaj wyjątkiem. To, co artyści robili kiedyś za pomocą ołówka, papieru i farb, teraz mogą zrobić na komputerze. Zobacz, na które programy graficzne warto zwrócić szczególną uwagę.

Adobe Illustrator CC

To rozwiązanie do grafiki wektorowej. Spodoba się zarówno profesjonalnym grafikom, jak i artystom. Oferuje wiele narzędzi, które znacznie ułatwiają tworzenie stron internetowych, logo marek, gier wideo i materiałów reklamowych. Dzięki Adobe Illustrator CC możesz stworzyć piękne, intrygujące projekty, topografię, szkice i ilustracje.

Ma wbudowane ustawienia projektu i szablony, do których możesz łatwo uzyskać dostęp. Możesz go zintegrować z Adobe Creative Cloud. Pozwala tworzyć ostre segmenty i wyraźne linie. Dzięki niemu możesz skalować grafikę do dowolnego rozmiaru - od ekranów mobilnych po billboardy - zachowując wysoką jakość.

4 najlepsze rozwiązania w zakresie projektowania graficznego

ZBrush

Oferuje wiele doskonałych funkcji zarówno dla artystów 2D, jak i 3D. Producent oferuje miesięczne i półroczne subskrypcje, jak i jednorazową, wieczystą licencją. Opcja miesięczna spodoba się szczególnie małym studiom i freelancerom. Wybierając warsztaty graficzne w m4gseminars.pl, możesz przyswoić wiedzę i umiejętności z zakresu obsługi ZBrush. To nowoczesny program do rzeźbienia i malowania, który zrewolucjonizował branżę 3D.

Oferuje przydatne funkcje i intuicyjny, elegancki interfejs. 

Proponuje naturalne, a jednocześnie inspirujące efekty. Dzięki możliwości rzeźbienia nawet miliarda wielokątów. ZBrush zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do szybkiego szkicowania koncepcji 2D lub 3D, a następnie realizacji tego pomysłu od początku do końca. Możesz tworzyć realistyczne rendery bezpośrednio w programie z efektami świetlnymi. Dzięki wielu zaawansowanym opcjom eksportu możesz łatwo opracować swój model do drukowania 3D lub użyć go w innej dowolnej aplikacji mobilnej.

Canva

To platforma oparta na chmurze. Pozwala łatwo tworzyć projekty graficzne wyróżniające się wysoką jakością. Zapewnia solidny i intuicyjny edytor “przeciągnij i upuść” oraz dostęp do ponad miliona grafików, obrazów i czcionek. Umożliwia szybkie tworzenie dowolnego rodzaju treści. Spodoba się zarówno początkującym, jak i profesjonalistom.

Można ją wykorzystać przy projektowaniu materiałów marketingowych, broszur firmowych, ulotek, zaproszeń, wykresów wizualnych, okładek książek i prezentacji. Pozwala konfigurować szablony i dokumentów, a także edytować projekty.

4 najlepsze rozwiązania w zakresie projektowania graficznego

Autodesk 3ds Max

Narzędzie do modelowania, renderowania i animacji 3D Autodesk 3ds Max można wykorzystać przy projektowaniu gier i wizualizacji projektu. Spodoba się zarówno artystom, jak i grafikom i twórcom gier.

Zastosowanie tego programu obejmuje również projektowanie infrastruktury i budynków, rozwój produktów i planowanie w sektorze produkcyjnym. 3ds Max pozwala tworzyć szczegółowe światy gry, postacie i środowiska budowlane. Umożliwia animację postaci. Może skutecznie symulować rzeczywiste ustawienia aparatu, a także właściwości wody, oleju, lawy i innych płynów.