Niezbędne gadżety każdego biznesmana
Firma | Michał Wąsowski | 14-10-2020

Niezbędne gadżety każdego biznesmana

Nowe rozwiązania technologiczne nie są tylko wykorzystywane przez osoby, lubiące tego typu nowinki. Coraz częściej są one także spotykane wśród różnych przedsiębiorców. Dzięki kilku urządzeniom i aplikacjom prowadzenie firmy staje się znacznie łatwiejsze i czasem pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. O jakich gadżetach i aplikacjach mowa? Z pewnością będzie to przenośny tablet, czytnik danych, etui kindle czy powerbank.

Tablet, czyli niezbędnik każdego przedsiębiorcy

Mimo, iż w dzisiejszych czasach wszystko wykonywane jest za pomocą smartfona, to przy prowadzeniu firmy znacznie wygodniejszy jest tablet z doczepianą klawiaturą, co znacznie wpływa na komfort i czas pracy. Dzięki swym rozmiarom przeglądanie różnych dokumentów jest znacznie wygodniejsze, czy dokonywanie w nich jakichkolwiek poprawek. Tablet ułatwia życie niejednego przedsiębiorcy. Bardzo duże pole manewru dają modele, które mają wbudowany mini projektor, co pozwala na wyświetlanie prezentacji w każdym miejscu, w którym znajdzie się choćby kawałek ściany.

Czytnik i etui kindle

Są to również pomocne gadżety w pracy niejednego biznesmana. Wynika to z tego, że czytnik kindle wyróżnia się na rynku świetnymi parametrami technicznymi w porównaniu do innych producentów. To, co je wyróżnia to z pewnością wysokiej jakości wyświetlacz, który jest bezpieczny dla naszego wzroku, a z drugiej strony jest niezwykle energooszczędny. Na pochwałę należy także długi czas pracy na baterii. Na jednym ładowaniu czytniki są w stanie pracować nawet kilka tygodni. Wraz z zakupem czytnika należy przemyśleć kupno etui kindle, które zadba o jego bezpieczeństwo i ochroni przed różnymi zarysowaniami czy uderzeniami. Takie etui dodatkowo chroni przed zabrudzeniami, dzięki czemu można go przechowywać śmiało w torebkach, plecakach czy teczkach.

Niezbędne gadżety każdego biznesmana

Bez powerbanku ani rusz

Powerbank w dzisiejszych czasach, gdzie wszystko praktycznie jest zasilane energią jest obowiązkowy w torbie każdego biznesmana. Powerbank to dodatkowe źródło energii do ładowania, które potrzebujemy w momencie braku dostępu do gniazdka. Sprawi to, że na długo będziemy mogli korzystać z potrzebnego urządzenia. Osoby dużo podróżujące po świecie, powinny wyposażyć się w odpowiednie końcówki do gniazdek, by móc korzystać z energii w każdym miejscu na ziemi.

Tradycyjny kalendarz

Mimo, iż w obecnym świecie wszystko przechowywane jest w świecie elektronicznym to tradycyjny kalendarz jest mimo wszystko nieodłącznym elementem wyposażenia każdego przedsiębiorcy. Mając go pod ręką mamy możliwość błyskawicznego zapisu terminu spotkań i ważnych wydarzeń. To świetne miejsce także do spisywania własnych celów i najważniejszych rzeczy. Kalendarz z notatnikiem jest atrybutem osób działających w biznesie.

Inteligentny zamek

Każdy biznesman dba o bezpieczeństwo jego firmy. Jednym z gadżetów, wspierających ochronę danych jest elektroniczny zamek. Do tego typu zamków dużo trudniej jest się włamać, a następnym ich plusem jest to, że nie trzeba nosić ze sobą kluczy. Przy tego rodzaju zamkach, w sytuacji braku pewności, czy drzwi zostały zamknięte, sprawdzenia można dokonać za pomocą specjalnej aplikacji.